Öğrenciler İçin Uzaktan Eğitim Derslerine Katılım Rehberi

Günümüzde karşı karşıya kaldığımız salgın nedeniyle tüm derslerin uzaktan eğitim ile verilmesine karar verilmiştir. Bu sürecin daha verimli yürütülebilmesi ve siz öğrencilerin bu sürece adaptasyonunu kolaylaştırmak amacıyla sistem kullanımına yönelik dokümanlar hazırlanmıştır. Bu süreçte yaşadığınız sorunlar için ‘Adım 6: Sistemsel sorunları nasıl çözebilirim? ‘ sekmesinde yer alan Sistem Yöneticilerine başvurabilirsiniz. Detaylı bilgi için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Adım-1: Sisteme nasıl giriş yapabilirim?

İlk olarak “ue.sinop.edu.tr” adresine giriş yapınız. Kullanıcı Adı kutucuğuna “Öğrenci Numarası” ve şifre kutucuğuna “Öğrenci Bilgi Sistemi Şifrenizi” giriniz. Eğer Öğrenci Bilgi Sistemine e-devlet şifresi ile giriş yapıyorsunuz Öğrenme Yönetim Sistemine de e-devlet şifresi ile giriş yapmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki videoyu izleyiniz.

Adım-2: Dersleri nasıl takip edebilirim?

Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınızdaki ekrandan “Derslerim” sekmesine tıklayarak derslerinizi görüntüleyebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için lütfen aşağıdaki videoyu izleyiniz. Almak ile yükümlü olduğunuz derslerin sistemde görünmemesi ya da fazla ders görünmesi durumunda www.sinuzem.sinop.edu.tr adresinde iletişim bilgilerinin yer aldığı biriminiz (Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu) sistem yöneticilerine başvurunuz.

Adım-3: Nasıl ödev yükleyebilirim?

Sistem üzerinden ödevlerinizi iki farklı alandan takip edebilirsiniz. Bunlar “Son Teslim Tarihi” ve “Derslerim” sekmesidir.  Detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki videoyu izleyiniz.

Adım-4: Dersleri nasıl takip edebilirim?

Derslerin takibi öğrencinin bireysel sorumluluğundadır. İlgili dersin forum sayfası üzerinden dersi veren öğretim elemanına soru sorabilir, dersi alan diğer öğrencilerle ders konuları üzerine etkileşim kurabilir, sohbet edebilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki videoyu izleyiniz.

Adım-5: Mobil cihazlardan sisteme giriş yapabilir miyim?

Mobil cihazlar üzerinden derslerinizi görüntüleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki dokumanları inceleyiniz.

Adım 2: Uygulamayı açınız ve “kurum seçiniz” kısmına” Sinop Üniversitesi yazarak gelen linkten Sinop Üniversitesini seçeneğini seçiniz. 

Adım 3: Ekranda yer alan Kullanıcı adı kısmına öğrenci numarasını, şifreye ise uzaktan eğitime giriş şifrenizi giriniz.

Adım-6: Sistemsel sorunları nasıl çözebilirim?

Almak ile yükümlü olduğunuz derslerin sistem üzerinde görünmemesi ya da sisteminizde fazla ders görünmesi ve şifre işlemelerinde lütfen biriminiz (Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu) sistem yöneticilerine başvurunuz.